مقالات

راهنمای قیمت کفپوش مهد کودک

قیمت کفپوش مهد کودک چقدر است؟ یکی از مهم ترین تجهیزات مهد کودک، کفپوش است. کودکان همیشه در حال شیطنت و بازی هستند و به دلیل جنب و جوشی که کودکان دارند، ممکن است زمین بخورند. وجود یک کفپوش نرم و مطمئن به کودکان کمک می کند تا از آسیب های احتمالی در امان باشند.

علاوه بر این که کفپوش ها موجب ایمنی کودکان می شوند، می توان از آن ها به عنوان یک فضای آموزشی نیز استفاده نمود. مثلا می توان روی کفپوش ها حروف انگلیسی یا فارسی را نوشت. این امر سبب می شود کودکان سریع تر حروف را بیاموزند.

 

کفپوش مهد کودک

 

همان طور که گفتیم کفپوش یکی از مهم ترین تجهیزاتی است که باید در مهد کودک استفاده شود. در واقع استفاده از کفپوش ضروری است تا ایمنی کودکان به خوبی حفظ شود. استفاده از کفپوش موجب می شود علاوه بر حفظ ایمنی کودکان و پوشش کف سالن، زیبایی مهد کودک نیز بیشتر شود. بنابراین از کفپوش به عنوان تزیین و زیبایی نیز می توان استفاده کرد. کفپوش مهد کودک باید به گونه ای باشد که علاوه بر نرمی و داشتن قابلیت ارتجاعی بودن، قدرت ضربه پذیری نیز داشته باشد و بتواند ایمنی کودکان را حفظ نماید. کودکان به دلیل شیطنت ها و بازی های خود معمولا تحرک زیادی دارند. در طی این تحرک ها کودکان ممکن است به زمین بخورند.

تجربه نشان می دهد بسیاری از حوادثی که برای کودکان در مهد کودک اتفاق می افتد ناشی از زمین خوردن کودکان است. بنابراین استفاده از کفپوش مرغوب و با کیفیت اهمیت زیادی دارد. در ادامه این مقاله قصد داریم توضیحات جامعی پیرامون کفپوش مهد کودک و قیمت کفپوش مهد کودک ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

ویژگی ها و قیمت کفپوش مهد کودک

در رابطه با قیمت کفپوش مهد کودک باید بگوییم در حال حاضر کفپوش های زیادی در بازار وجود دارد که می توان از آن ها در مهد های کودک و خانه های بازی استفاده نمود. اما علاوه بر زیبایی و ظاهر کفپوش نیز باید دارای ویژگی هایی باشد که ایمنی و سلامت کودکان را تضمین نماید. با توجه به این که برند ها و مدل های متفاوت و بسیاری از کفپوش مهد کودک در بازار موجود است هنگام خرید باید دقت لازم را به کار گرفت تا از خرید هر نوع جنس تقلی و بدون کیفیت خودداری شود.

هنگام خرید کفپوش علاوه بر توجه به قیمت کفپوش مهد کودک باید دقت کنید جنسی کفپوش مرغوب و با دوام باشد. همچنین باید توجه کنید موادی که برای تولید کفپوش استفاده شده اند مناسب با پوست کودکان باشد و هیچ گونه خطری برای آنان نداشته باشد. همچنین کفپوش تولید شده می بایست تمامی استاندارد های لازم را داشته باشد. یعنی باید مورد تایید سازمان وزارت بهداشت و مورد تایید سازمان استاندارد باشد.

 

کفپوش مهد کودک

نکات ایمنی و بهداشتی کفپوش مهد کودک و قیمت کفپوش مهد کودک

یکی از دیگر ویژگی های مهم کفپوش نرمی و ارتجاعی بودن آن است. ارتجاعی بودن کفپوش سبب می شود کودکان آسیب نبینند و ایمنی آنان حفظ شود. در واقع این امر سبب می شود کفپوش ضربه پذیر شود و در صورت وارد شدن ضربه از شدت آن کاسته می شود.

علاوه بر مناسب بودن قیمت کفپوش مهد کودک از دیگر ویژگی های کفپوش قابلیت شستشو پذیری آن است. جنس کفپوش مهد کودک باید به گونه ای باشد تا به راحتی شسته و خشک شود. همچنین جنس کفپوش باید ضد آب باشد تا اگر مایعی روی سطح کفپوش ریخته شد، درون آن نفوذ نکند و به آسانی بتوان آن را از روی سطح کفپوش جمع نمود.

کفپوش مهد کودک به صورت پازلی ساخته می شود. این امر سبب می شود هنگام نصب به راحتی بتوان کفپوش ها را کنار یکدیگر قرار داد. همچنین هنگام جدا سازی به راحتی می توان تکه های کفپوش را از هم جدا کرد. همچنین این خاصیت کفپوش سبب می شود اگر یکی از تکه ها خراب شد، به آسانی بتوان آن را جایگزین کرد.

در رابطه با قیمت کفپوش مهد کودک باید بگوییم بهترین نوع کفپوش مهد کودک، نوع فومی آن است. کفپوش های نوع فومی بسیار مرغوب و با دوام هستند. این نوع کفپوش ها بسیار نرم و لطیف هستند و با پوست کودک سازگاری دارد. همچنین این نوع کفپوش دارای خاصیت ارتجاعی بودن و ضربه پذیری می باشد. این نوع کفپوش بسیار سبک است و به راحتی می توان آن را حمل کرد. این مدل کفپوش با رنگ های شاد تولید می شود. به دلیل آن که دو طرف کفپوش دارای آج است، نه تنها کفپوش سر نمی خورد بلکه می توان از هر دو طرف کفپوش استفاده نمود.

همچنین این کفپوش قابلیت شستشو دارد و به راحتی شسته و خشک می شود. بعد از شستشو نیز این کفپوش تغییر رنگ نمی دهد. این مدل کفپوش دارای استاندارد و ایمنی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *