کفپوش مهد کودک

چرا باید برای مهد کودک کفپوش تهیه کنیم؟ کفپوش مهد کودک باید چگونه باشد؟ از کجا می توانیم برای خرید کفپوش مهد کودک اقدام کنیم؟ پاسخ این سوالات را در ادامه خواهیم داد. اگر شما قصد دارید یک خانه ی بازی یا یک مهد کودک تاسیس کنید، باید به تجهیزات آن نیز فکر کنید. یکی از مهم ترین تجهیزات مهد کودک، کفپوش مهد کودک است.

 

حتما گوش دهید!

مشاهده همه کفپوش های مهد کودک
کفپوش مهد کودک

کفپوش و دیوارپوش مهد کودکمشاهده همه محصولات

مشاهده همه کفپوش های مهد کودک

کفپوش یکی از مهم ترین تجهیزاتی است که باید در مهد کودک استفاده شود. در واقع استفاده از کفپوش ضروری است تا ایمنی کودکان به خوبی حفظ شود. استفاده از کفپوش موجب می شود علاوه بر حفظ ایمنی کودکان و پوشش کف سالن، زیبایی مهد کودک نیز بیشتر شود. بنابراین از کفپوش به عنوان تزیین و زیبایی نیز می توان استفاده کرد. کفپوش مهد کودک باید به گونه ای باشد که علاوه بر نرمی و داشتن قابلیت ارتجاعی بودن، قدرت ضربه پذیری نیز داشته باشد و بتواند ایمنی کودکان را حفظ نماید. کودکان به دلیل شیطنت ها و بازی های خود معمولا تحرک زیادی دارند. در طی این تحرک ها کودکان ممکن است به زمین بخورند.

تجربه نشان می دهد بسیاری از حوادثی که برای کودکان در مهد کودک اتفاق می افتد ناشی از زمین خوردن کودکان است. بنابراین استفاده از کفپوش مرغوب و با کیفیت اهمیت زیادی دارد. در ادامه این مقاله قصد داریم توضیحات جامعی پیرامون کفپوش مهد کودک ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

کفپوش مهد کودک باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

در حال حاضر کفپوش های زیادی در بازار وجود دارد که می توان از آن ها در مهد های کودک و خانه های بازی استفاده نمود. اما علاوه بر زیبایی و ظاهر کفپوش نیز باید دارای ویژگی هایی باشد که ایمنی و سلامت کودکان را تضمین نماید. با توجه به این که برند ها و مدل های متفاوت و بسیاری از کفپوش مهد کودک در بازار موجود است هنگام خرید باید دقت لازم را به کار گرفت تا از خرید هر نوع جنس تقلی و بدون کیفیت خودداری شود.

هنگام خرید کفپوش باید دقت کنید جنسی کفپوش مرغوب و با دوام باشد. همچنین باید توجه کنید موادی که برای تولید کفپوش استفاده شده اند مناسب با پوست کودکان باشد و هیچ گونه خطری برای آنان نداشته باشد. همچنین کفپوش تولید شده می بایست تمامی استاندارد های لازم را داشته باشد. یعنی باید مورد تایید سازمان وزارت بهداشت و مورد تایید سازمان استاندارد باشد.

کودکان عاشق شادی و رنگ های شاد هستند. آن ها از طرح های زیبا و شاد استقبال می کنند. در واقع رنگ ها و طرح های شاد و زیبا موجب می شوند روحیه کودکان شاداب باشد. بنابراین استفاده از رنگ های شاد و متنوع و همچنین طرح های کودکانه و فانتزی تاثیر بسیار زیادی در روحیه و ذهنیت کودکان دارد. طرح های متنوعی برای کفپوش مهد کودک وجود دارد. طرح هایی مانند میوه ها، حیوانات، انیمیشن های جذاب، گل و … برای استفاده در مهد کودک بسیار مناسب هستند. علاوه بر این ها می توان از طرح های آموزش مانند اعداد و حروف نیز استفاده نمود.

نکات ایمنی و بهداشتی 

یکی از دیگر ویژگی های مهم کفپوش نرمی و ارتجاعی بودن آن است. ارتجاعی بودن کفپوش سبب می شود کودکان آسیب نبینند و ایمنی آنان حفظ شود. در واقع این امر سبب می شود کفپوش ضربه پذیر شود و در صورت وارد شدن ضربه از شدت آن کاسته می شود.

از دیگر ویژگی های کفپوش قابلیت شستشو پذیری آن است. جنس کفپوش مهد کودک باید به گونه ای باشد تا به راحتی شسته و خشک شود. همچنین جنس کفپوش باید ضد آب باشد تا اگر مایعی روی سطح کفپوش ریخته شد، درون آن نفوذ نکند و به آسانی بتوان آن را از روی سطح کفپوش جمع نمود.

از دیگر ویژگی های کفپوش مهد کودک این است که کفپوش از دو رو دارای آج باشد. این امر سبب می شود کفپوش سر نخورد. همچنین در چنین شرایطی می توان از دو رویه کفپوش استفاده نمود.

خرید، نصب و جدا سازی

کفپوش مهد کودک به صورت پازلی ساخته می شود. این امر سبب می شود هنگام نصب به راحتی بتوان کفپوش ها را کنار یکدیگر قرار داد. همچنین هنگام جدا سازی به راحتی می توان تکه های کفپوش را از هم جدا کرد. همچنین این خاصیت کفپوش سبب می شود اگر یکی از تکه ها خراب شد، به آسانی بتوان آن را جایگزین کرد.

بهترین نوع کفپوش، نوع فومی آن است. کفپوش های نوع فومی بسیار مرغوب و با دوام هستند. این نوع کفپوش ها بسیار نرم و لطیف هستند و با پوست کودک سازگاری دارد. همچنین این نوع کفپوش دارای خاصیت ارتجاعی بودن و ضربه پذیری می باشد. این نوع کفپوش بسیار سبک است و به راحتی می توان آن را حمل کرد. این مدل کفپوش با رنگ های شاد تولید می شود. به دلیل آن که دو طرف کفپوش دارای آج است، نه تنها کفپوش سر نمی خورد بلکه می توان از هر دو طرف کفپوش استفاده نمود. همچنین این کفپوش قابلیت شستشو دارد و به راحتی شسته و خشک می شود. بعد از شستشو نیز این کفپوش تغییر رنگ نمی دهد.

این مدل کفپوش دارای استاندارد و ایمنی است. همچنین می توان این کفپوش را در مدل های ساده و طرح دار سفارش داد. از این نوع کفپوش می توان در مهد کودک، خانه ی بازی، اتاق کودک، سالن ورزش کودکان و … استفاده نمود.

برای خرید کفپوش مهد کودک لازم نیست به فروشگاه های متعدد مراجعه کنید و یا زمان و هزینه ی زیادی را مصرف کنید تا به نتیجه دلخواه خود برسید. شما می توانید به راحتی در گوگل جست و جو کنید. در فضای اینترنت فروشگاه های آنلاین زیادی وجود داند که می توانند در زمان اندک و با هزینه ای مناسب کفپوش دلخواه شما را برای شما ارسال کنند.

تنها کافی است در هنگام خرید ویژگی هایی مانند نرم بودن، قابلیت انعطاف پذیری، قابلیت شستشو، ضربه پذیری، سبک و قابل حمل بودن، استفاده از رنگ های شاد و متنوع، استفاده از طرح های کودکانه و فانتزی را مد نظر قرار دهید. هنگام انتخاب به تایید وزارت بهداشت و سازمان استاندارد نیز دقت کنید.

5/5 ( 6 نظر )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *