وسایل خانه بازی

انواع وسایل خانه بازی توسط شرکت هپی گرند عرضه میگردد. جهت تامین امنیت کودکان شما کیفیت و دوام این وسایل با آخرین دستورالعمل های صنف مربوطه منطبق است تا اطمینان شما برای خرید وسایل بازی تامین گردد.
اما وسایل مورد نیاز خانه بازی کدام اند؟ قیمت لوازم خانه بازی چقدر است؟

حتما گوش دهید!

 

این روز ها با گسترش زندگی آپارتمانی دیگر فضایی برای بازی و نشاط کودکان وجود ندارد. همچنین به دلیل آن که در جامعه ی کنونی والدین هر دو شاغل هستند، در نتیجه وقت زیادی برای بازی و شادی با کودک ندارند. در چنین شرایطی خانه ی بازی می تواند بسیار مفید باشد. در این مقاله قصد داریم وسایل خانه ی بازی را برای شما تشریح کنیم. با ما همراه باشید.

 

اولین گام قبل از تهیه وسایل خانه بازی

نخستین گام قبل از آن که به تهیه وسایل خانه بازی فکر کنید، آن است که یک مکان مناسب برای خانه بازی در نظر بگیرید. هنگام انتخاب مکان مناسب برای ساخت خانه ی بازی باید یک مکان بزرگ را نظر بگیرید. هر چه مکان خانه ی بازی بزرگ تر باشد فضای بیشتری برای بازی و شادی کودکان فراهم است. همچنین هر چه مکان بزرگ تر باشد شما می توانید از وسایل بازی بیشتر و متنوعی تری استفاده کنید. این امر سبب می شود بچه های بیشتری جذب خانه ی بازی شما شوند. مکان مورد نظر می بایست به صورت سرپوشیده و با توجه به استاندارد های وضع شده از جانب شهرداری باشد. حتی منطقه ای که برای ایجاد یک خانه ی بازی در نظر می گیرید باید حساب شده باشد. زیرا با توجه به قوانین در هر منطقه می توان تنها یک خانه ی بازی احداث نمود.

یکی از نکات مهم که در ساخت خانه بازی باید به آن توجه نمود ایمنی خانه بازی و وسایل خانه بازی است. وسایل خطرناک و یا تیز ممکن است موجب آسیب رساندن به کودکان شوند. در نتیجه می بایست از استفاده از چنین وسایلی خودداری شود. اگر در خانه بازی از پله ها استفاده می کنید بهتر است برای پله ها از حفاظ مطمئن بهره بگیرید. در ورودی خانه ی بازی باید کاملا اداری باشد.

مهم ترین وسایل خانه بازی

بعد از آن که مکان مناسب برای خانه ی بازی آماده شد، نوبت آن است که وسایل خانه بازی را تهیه کنید. بهتر است در تهیه وسایل خانه خلاقیت داشته باشید. شما باید وسایل جدید و ایمن را انتخاب کند. اسباب بازی هایی که برای خانه بازی تهیه می کنید باید معقول و در رنگ ها و اندازه های متنوع باشند. هر چه وسایل خانه بازی جذاب تر و زیبا تر باشند، والدین و کودکان آن ها بیشتر به خانه ی بازی شما جذب می شوند.

لازم است بدانید قبل از آن که بخواهید برای تهیه وسایل خانه بازی و خرید آن ها اقدام کنید، می بایست در رابطه با اسباب بازی های محبوب کودکان در سنین مختلف تحقیق کنید. برخی از اسباب بازی ها و تجهیزات خانه ی بازی به شرح زیر هستند:

 • استخر توپ های رنگارنگ
 • تاب و سرسره
 • انواع ماشین های بازی
 • انواع عروسک های دخترانه جذاب
 • استخر شن
 • خمیر بازی های جذاب
 • بازی های فکری
 • اسباب بازی های الکترونیکی
 • و …

برای تاسیس خانه ی بازی به 4 کارمند اداری نیاز دارید:

مدیر کل یا مدیر اصلی: مدیر کل مجموعه باید فردی ایرانی و تابع جمهوری اسلامی ایران باشد. او باید در بازه ی سنی 25 الی 65 سال قرار داشته باشد. همچنین وی باید سوءپیشینه‌ی کیفری و سابقه اعتیاد به مواد مخدر نداشته باشد. همچنین بهتر است او سابقه کار با کودکان و در محیط کودک را دارا باشد.

مدیر داخلی: مدیر داخلی باید فردی کاملا مسلط به امور اداری و برنامه ریزی باشد. وی باید از تمامی قوانین محل کار خود آگاه باشد و بتواند کنترل امور را در دست بگیرد.

کارمند جهت امور ثبت نام: کارمندی که امور ثبت نام کودکان را انجام می دهد و می بایست در اداره ی این امور تسلط کامل داشته باشد.

مربیان آموزشی: مربیان آموزشی خانه کودک باید شرایط ویژه ای داشته باشد. او باید سنی زیر 30 سال داشته باشد تا بتواند با استفاده از نیروی جوانی خود و  با شور و اشتیاق چالش های کودکان را مدیریت کند. ظاهر مربیان خانه ی بازی نیز باید به گونه ای باشد تا والدین و کودکان بتوانند به وی اعتماد کنند.

خانه های بازی برای کودکان که آسیب پذیر ترین قشر جامعه هستند، خدمات ارائه می دهند. در نتیجه می بایست مطابق با فرهنگ و رسوم جامعه و اخلاقی اداره شوند تا کودکان از آسیب های احتمالی در امان باشند.

شرایط عمومی برای تاسیس خانه بازی و تهیه وسایل خانه بازی

به طور کلی و به عنوان نتیجه گیری باید شرایطی را برای تاسیس خانه بازی و تهیه وسایل خانه بازی بیان کنیم. این شرایط به شرح زیر می باشند:

 1. در تاسیس خانه ی بازی باید توجه کنید که در آن منطقه خانه ی بازی دیگری وجود نداشته باشد.
 2. خانه ی بازی باید قابلیت دسترسی مناسب داشته باشد تا دیگران به راحتی بتوانند آدرس آن را پیدا کنند.
 3. بهتر آن است که خانه های بازی در مکان های عمومی و یا نزدیک به پارک های تفریحی احداث شوند.
 4. خانه های بازی باید دارای سرویس بهداشتی مناسب و مناسب کودکان باشند.
 5. خانه ی بازی باید به سیستم سرمایشی و گرمایشی مناسب مجهز باشد.
 6. کفپوش خانه ی بازی باید با کیفیت و دارای طرح های جذاب باشد.
 7. اسباب بازی هایی که برای خانه ی بازی تهیه می شوند باید کاملا ایمن و مطمئن باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *