مقالات

معرفی وسایل خانه بازی + لیست قیمت

معرفی وسایل خانه بازی

معرفی وسایل خانه بازی:  هنگامی که کودکان به یک رده ی سنی خاص می رسند، می بایست به مهد کودک ها مراجعه کنند تا اصول اولیه ورود به مدرسه را بیاموزند. در واقع باید بگوییم مهد کودک یک مکان مناسب برای بچه ها می باشد. آن ها می توانند در مهد ها با کودکان همسن خود بازی کنند و بیاموزند. علاوه بر نکات یاد شده امروزه به دلیل آن که زندگی در آپارتمان ها گسترش یافته است، کودکان مکانی برای بازی و تفریح در دسترس ندارند.

مشاهده انواع وسایل خانه بازی+ قیمت

بسیاری از خانواده ها در چنین شرایطی بچه ها را به پارک می برند اما به دلیل آن که در پارک مسائل امنیتی و نظافتی رعایت نمی شود و همچنین وسایل خانه بازی در پارک وجود ندارد، موجب شد تا مهد کودک ها و خانه های بازی راه اندازی شوند.

 

معرفی وسایل خانه بازی : کفپوش مهد کودک

یکی از مهم ترین آن ها، کفپوش مهد کودک است. کودکان همیشه در حال شیطنت و بازی هستند و به دلیل جنب و جوشی که کودکان دارند، ممکن است زمین بخورند. وجود یک کفپوش نرم و مطمئن به کودکان کمک می کند تا از آسیب های احتمالی در امان باشند.

علاوه بر این که کفپوش ها موجب ایمنی کودکان می شوند، می توان از آن ها به عنوان یک فضای آموزشی نیز استفاده نمود. مثلا می توان روی کفپوش ها حروف انگلیسی یا فارسی را نوشت. این امر سبب می شود کودکان سریع تر حروف را بیاموزند.

وسایل خانه بازی

معرفی وسایل خانه بازی: دیوارپوش

یکی از دیگر از وسایل خانه بازی دیوارپوش است. همان طور که در بالا ذکر کردیم کودکان تحرک زیادی دارند. ممکن است در هنگام بازی و شیطنت به دیوار برخورد کنند. واین مسئله موجب آسیب جدی شود. دیوارپوش ها به کودکان کمک می کنند از این آسیب ها و صدمات در امان باشند. نصب دیوارپوش ها باید مطابق با استاندارد باشد تا علاوه بر ظاهر زیبا و آموزنده، موجب افزایش امنیت کودکان نیز بشود

دیوارپوش های مهد کودک موجب می شوند علاوه بر امنیت کودکان، فضای مهد ظاهری زیبا و شاد داشته باشد. این ظاهر برای حفظ روحیه کودکان بسیار مهم است. رنگ های شاد و متناسب می توانند تاثیرات مثبتی در روحیه کودکان داشته باشند. همچنین استفاده از طرح ها و نقش های کارتونی  سبب می شود فضای بازی برای کودکان مفرح باشد.

معرفی وسایل خانه بازی: میز و صندلی کودک

یکی دیگر از وسایل خانه بازی، میز و صندلی کودک است. همان طور که شرح دادیم مهد کودک علاوه بر این که یک فضای بازی و نشاط است، یک فضای آموزشی نیز محسوب می شود. بنابراین در چنین فضایی الزامی است میز و صندلی قرار داده شود. با وجود میز و صندلی کودکان می توانند نقاشی بکشند، تکلیف انجام دهند، بازی فکری انجام دهند و … .

بنابراین جهت یادگیری بیشتر لازم است چندین میز و صندلی در مهد چیده شود تا کودکان به صورت دسته ای یا انفرادی توسط مربیان خود مورد آموزش قرار بگیرند.

معرفی وسایل خانه بازی: قفسه و کمد

یکی دیگر از این وسایل کمد و قفسه است. کمد و قفسه نقش مهمی در مهد کودک دارد. کمد ها و قفسه ها موجب می شوند نظم فضای مهد به خوبی رعایت شود. چرا که با استفاده از کمد ها و قفسه ها کودکان می توانند وسایل خود را در جای مناسب قرار دهند.

می توانیم بگوییم تمامی مهد کودک ها کمد ها و قفسه هایی را در اختیار کودکان قرار می دهند تا وسایل شخصی خود را آن جا نگهداری کنند.  مربیان مهد کودک می گویند این یک تمرین بسیار مناسب برای آینده کودکان است تا نظم را بیاموزند. همچنین اینگونه کودکان یاد می گیرند از وسایل شخصی خود استفاده درست داشته باشند.

معرفی وسایل خانه بازی

معرفی وسایل خانه بازی: تاب و سرسره

اگر به پارک یا شهربازی مراجعه کنید خواهید دید کودکان بسیاری در صف تاب و سرسره ایستاده اند تا نوبتشان بشود. تاب و سرسره از دیگر وسایل خانه بازی هستند. کودکان علاقه زیادی به این دو وسیله ی بازی دارند.

کودکان عاشق بازی و هیجان هستند. آن ها از بازی کردن با وسیله هایی مانند تاب و سرسره که هم نوستالژیک هستند و هم ایجاد هیجان می کنند بسیار لذت می برند. بنابراین مسئولین مهد های کودک می بایست در جهت شادی و بازی کودکان در مهد تاب و سرسره نصب کنند. البته باید بگوییم این وسایل باید با ایمنی کامل نصب و استفاده شوند تا از هرگونه خطر احتمالی پیشگیری شود.

اگر فضای مهد کودک کوچک است شما می توانید از نمونه های تاشو تاب و سرسره استفاده کنید.

4 نظر در “معرفی وسایل خانه بازی + لیست قیمت

 1. امیرضا گفت:

  وسایل خانه بازی رو از کجا میتونم بخرم و قیمت هارو کجارو زدین؟

  1. هپی گرند گفت:

   شما میتوانید تمام انواع مختلف وسایل خانه بازی را در لینک زیر مشاهده و خرید نمایید.
   https://happygrand.ir/home-games/

 2. علیرضا غلامی گفت:

  آیا از این وسایل میتوان در منزل استفاده کرد؟

  1. هپی گرند گفت:

   بله بسیاری از وسایل خانه بازی ابعاد کوچکی دارند که میتوان اونار تو خونه استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *