مقالات

راهنمای میز و صندلی کودک چوبی

یکی از وسایلی که از سنین کم برای کودکان تهیه می کنیم،  میز و صندلی کودک است. میز و صندلی کودکان از سنین پایین هم در مهد کودک و خانه های بازی مورد استفاده قرار می گیرد و هم در منزل. میز و صندلی کودکان می تواند به صورت میز و صندلی کودک چوبی و میز و صندلی کودک پلاستیکی.

کودکان علاقه ی زیادی دارند وسایل شخصی خود را داشته باشند. هنگامی که به آن ها می گویید این وسیله به تو تعلق دارد. علاوه بر اینکه آن ها سرشار از احساس قدرت و استقلال طلبی می شوند، ذوق بسیاری نیز دارند. یکی از وسایلی که از سنین کم برای کودکان تهیه می کنیم،  میز و صندلی کودک است. میز و صندلی کودکان از سنین پایین هم در مهد کودک و خانه های بازی مورد استفاده قرار می گیرد و هم در منزل. میز و صندلی کودکان می تواند به صورت میز و صندلی کودک چوبی و میز و صندلی کودک پلاستیکی. در این مقاله قصد داریم در رابطه با خرید میز و صندلی کودک چوبی اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم با ما همراه باشید.

میز و صندلی کودک چوبی

میز و صندلی کودک چوبی: صندلی

میز و صندلی کودک چوبی باید به گونه ای فانتزی و جذاب تولید شود تا کودکان به به راحتی بتوانند جذب آن شوند. میز و صندلی کودک چوبی فضایی مانند کتابخانه را ایجاد می کند. صندلی کودک باید رنگی شاد و جذاب داشته باشد. علاوه بر زیبایی ظاهری الزامی است این صندلی استاندارد های لازم را داشته باشد تا هنگامی که کودک روی آن می نشیند احساس خستگی نکند. صندلی های چوبی زیادی در بازار وجود دارد که مخصوص کودکان است و علاوه برداشتن زیبایی ظاهری و رنگ آمیزی شاد، دارای استاندارد های لازم است. این صندلی های چوبی بسیار محکم هستند و از دوام بالایی برخوردار هستند.

در صندلی های چوبی استاندارد ها به گونه ای رعایت شده اند تا هنگامی که کودک روی صندلی می نشیند فشاری به ران، زانو و باسن وی وارد نشود. صندلی کودک چوبی به گونه ای طراحی و ساخته می شود که دارای استحکام زیادی است. این صندلی با رنگ آمیزی زیبا و شاد علاوه بر زیبایی و استحکام موجب می شود محیط خانه ی شما چشم نواز شود و کودک شما احساس نشاط و استقلال داشته باشد.

استحکام صندلی کودک چوبی بسیار بالا می باشد. در طراحی و ساخت این مدل صندلی از میخ و پیچ استفاده نمی شود. در واقع می توانیم بگوییم نحوه ی ساخت این مدل صندلی با دیگر صندلی های کودکان کاملا متفاوت است. در ساخت میز و صندلی کودک چوبی ازاتصلات کام، زبانه، دوبل چوبی و چسب چوب برای متصل کردن قطعات استفاده می شود. این دسته از اتصالات از دوام بسیار بیشتری برخوردار هستند

 

میز و صندلی کودک چوبی

 

نکته ی دیگری که قابل ذکر است این است که چوب به خودی خود موجب آرامش می شود. امروزه وسایل و تجهیزات زیادی با استفاده از مواد شیمیایی تولید می شود. بسیاری از این وسایل اگر چه دارای زیبایی و جذابیت هستند اما تاثیرات مثبت وسایلی که با عناصر طبیعی تولید می شوند را ندارند. میز و صندلی کودک چوبی به دلیل آن که از چوب های طبیعی ساخته می شود علاوه بر زیبایی ظاهری، موجب آرامش در منزل و مهد کودک می شود. به طبع اگر قصد داشته باشید برای مهد کودک یا خانه ی بازی میز و صندلی کودک چوبی تهیه کنید باید تعداد بیشتری را در نظر بگیرید.

میز و صندلی کودک چوبی: میز

کودکان علاقه ی زیادی دارند مکانی اختصاصی برای نقاشی کشیدن، انجام بازی های فکری و اموری از این دست برای خودشان داشته باشند. میز کودک چوبی برای این امور گزینه ی بسیار مناسبی می باشد. میز کودک چوبی به دلیل آن که از چوب طبیعی ساخته شده است دارای استحکام و دوام بسیار بالایی می باشد. همچنین با رنگ آمیزی های شاد و متنوع می توان این میز را به دلخواه خود با طراحی داخلی خانه ست کنید.

میز و صندلی کودک چوبی دارای ویژگی هایی است که به شرح زیر می باشند:

  1. ارتفاع میز و صندلی کودک چوبی به گونه ای است که متناسب با قد کودکان می باشد. یعنی هنگامی که کودک روی صندلی می نشیند به راحتی می توانید به سطح میز تسلط کافی داشته باشد.
  2. ارتفاع صندلی کودک چوبی به گونه ای است که هنگام نشستن پاهای کودک روی سطح زمین قرار می گیرد و او خسته نمی شود.
  3. هنگامی که کودک روی صندلی می نشیند پشتی صندلی به طور کامل کمر و شانه های کودک را پوشش می دهد.
  4. برخی از صندلی های چوبی مخصوص کودکان به صورت دسته دار ساخته می شوند تا هنگام نشستن کودک راحت تر باشد.
  5. اندازه نشیمن صندلی کودک چوبی باید به گون ای باشد که تمام قسمت باسن و ران ها را تا سر زانو پوشش دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *