میز و صندلی کودک

میز و صندلی کودک از جمله وسایلی است که در مکان ها و شرایط متفاوتی مورد استفاده واقع می شود. شما میتوانید از میز و صندلی کودک در منزل، خانه های بازی و مهد کودک ها استفاده کنید. میز و صندلی کودک باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟ مدل مناسب این وسایل برای هر مکان کدام است؟ قیمت میز و صندلی کودک چقدر است؟

حتما گوش دهید!

میز و صندلی کودک باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

در انتخاب میز و صندلی کودک آن باید دقت خاصی داشته باشید. کودکان به دلیل سن کم و اقتضای آن شیطنت ها و بی قراری های خاص خود را دارند. بنابراین هنگام خرید این وسایل برای کودکان باید دقت ویژه ای اعمال شود. این مسئله در خصوص انتخاب صندلی کودک اهمیت بیشتری دارد. صندلی کودکان باید به گونه ای باشد که پشت آن راحت و نرم باشد. تا هنگامی که کودک در آن می نشیند احساس راحتی داشته باشد. همچنین باید بگوییم ارتفاع صندلی باید به گونه ای باشد تا هنگامی که کودک روی صندلی می نشیند، پاهایش به سطح زمین برسد.

میز کودک نیز باید ارتفاعی مناسب داشته باشد. یعنی باید به گونه ای باشد تا کودک بتواند به راحتی دست هایش را روی میز بگذارد. علاوه بر این باید بگوییم فاصله ی میز و صندلی باید 18 الی 20 سانتی متر باشد تا کودک هنگام نشستن احساس راحتی کند.

از دیگر ویژگی ها می توانیم به رنگ این وسایل اشاره کنیم. اگر قصد تهیه میز و صندلی برای کودک در منزل دارید باید رنگی را انتخاب کنید که متناسب با جنسیت و سن کودک باشد. اما اگر قصد دارید برای مهد کودک یا خانه ی بازی، میز و صندلی تهیه کنید، می توانید از رنگ های جذاب و براق کودکانه استفاده کنید.

مدل انتخابی شما نیز به عوامل مختلفی مانند شرایط استفاده، جنسیت، سن و … بستگی دارد.

همچنین اگر کودک شما معلول است یا در مهدکودک کودکی معلول دارید، باید برای او میز مناسب برای کودکان معلول تهیه کنید. این امر موجب می شود بین ویلچر و میز فضای مناسبی وجود داشته باشد تا کودک احساس راحتی داشته باشد.

علاوه بر نکات ذکر شده نوع استفاده از میز و صندلی نیز بسیار مهم است. یعنی این که این میز و صندلی برای چه استفاده ای خریداری می شوند.

این میز و صندلی ها می توانند به عنوان میز غذاخوری، نقاشی، تحریر و … مورد استفاده واقع شوند.

انواع میز و صندلی کودک

میز و صندلی کودک انواع مختلفی دارد که مهم ترین آن ها به شرح زیر است:

میز و صندلی کودک مدل استار

این میز و صندلی کودک از جمله پرطرفدار ترین میز و صندلی های کودک است که در مکان های مختلف می توان از آن استفاده نمود. از این مدل می توان در مهد کودک، خانه ی بازی و منزل استفاده نمود.

جنس این میز و صندلی از نوع اتیلن است. این امر موجب می شود میز و صندلی محکم و مقاوم باشند. برای این نوع میز و صندلی رنگ های شاد و جذابی وجود دارد. در نتیجه برای انتخاب رنگ محدودیتی وجود ندارد. البته لازم است بگوییم لازم نیست برای انتخاب رنگ حساسیت به خرج دهید. زیرا کودکان عاشق رنگ های مختلف هستند. پس بهتر است آن ها را در انتخاب رنگ آزاد بگذارید.

اگر قصد دارید این مدل را برای استفاده کودک در منزل تهیه کنید باید بدانید به دلیل موادی که در تولید این مدل به کار رفته است، ممکن است سطح میز و صندلی دارای خط و خش هایی باشد که این مسئله جای نگرانی ندارد و امری کاملا طبیعی است.

میز و صندلی کودک مدل چیکو

 یکی دیگر از انواع میز و صندلی کودک، مدل چیکو است. این مدل به گونه ای است که پایه های میز قابلیت جدا شدن از میز را دارند. رنگ پایه های میز به طور ثابت سبز است اما برای رویه میز رنگ های مختلف و جذابی وجود دارد. صندلی این مدل به صورت یک صندلی گرد مانند و بسیار محکم است. برای این نوع صندلی رنگ های شاد و کودکانه ای وجود دارد.

باید بگوییم اگر فضای شما کوچک است این مدل انتخاب بسیار مناسبی است.

میز و صندلی کودک مدل رامو

یکی دیگر از انواع مدل های میز و صندلی کودک می توانیم به میز و صندلی رامو اشاره کنیم. این میز و صندلی را می توانید در محل های مختلف مانند مهد کودک، منزل و یا خانه ی بازی استفاده کنید. این میز و صندلی دارای رنگ بندی های مختلف و کودکانه است. همچنین باید بدانید این مدل بسیار مقاوم است. کودکانی که از جثه ی بزرگتری برخوردار هستند، در این صندلی ها راحت تر هستند.

میز و صندلی کودک

مزیت دیگر این مدل میز و صندلی کودک این است که صندلی های این مدل به راحتی در هم فرو می روند. یعنی اگر شما تعداد بالایی از این میز و صندلی دارید، در صورت عدم استفاده می توانید این صندلی ها را جمع کنید و گوشه ای قرار دهید تا فضای کمتری اشغال شود. همراه با صندلی رامو می توانید از میز های مختلفی استفاده کنید.

میز و صندلی کودک مدل وانیا

یکی دیگر از مدل های محبوب میز و صندلی کودک، مدل وانیا می باشد. اگر چه این مدل مدت کمی است که تولید شده است اما بسیار محبوب است. این مدل دارای رنگ بندی های متنوع و شادی است که موجب می شود محدودیت انتخاب رنگ وجود نداشته باشد. پایه های این میز به صورت ضربدری هستند که مانع از سقوط کودک می شود. البته باید ذکر کنیم به دلیل آن که سطح نشیمن صندلی این مدل تقریبا کوچک است، این مدل برای کودکان تپل توصیه نمی شود.

میز و صندلی کودک

میز مدل وانیا تقریبا بزرگ است و کودک برای انجام کار های خود فضای کافی در اختیار دارد.

دیگر مدل های میز و صندلی کودک به شرح زیر هستند:

  • میز و صندلی آریا
  • میز و صندلی چندکاره
  • میز و صندلی شیخی

یک نظر در “میز و صندلی کودک

  1. شریفی گفت:

    عالی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *