مقالات

اصول چیدمان وسایل خانه بازی

چیدمان وسایل خانه بازی چگونه است؟

خانه های بازی ممکن است در اندازه های گوناگون ساخته شوند. یک خانه بازی می تواند یک آپارتمان کوچک با وسایل بازی کامل باشد. همچنین یک خانه ی بازی می تواند وسعتی به اندازه ی یک روستا داشته باشد. به گونه ای که به صورت کامل برای بازی های کودکان ساخته شده باشد. مشاهده انواع وسایل خانه بازی

در خانه های بازی با توجه به درخواست والدین روزانه 2 الی 3 ساعت از کودکان مراقبت می کنند. یعنی کودکان روزانه 2 الی 3 ساعت با هم سن و سالان خود در محیطی امن و شاداب به بازی و تفریح می پردازند.

خانه ی بازی مکانی است که برای بازی و مراقبت از کودکان ساخته می شود. در سراسر جهان خانه های بازی بسیار زیادی وجود دارد. باید بگوییم این مکان ها دارای محبوبیت بسیار زیادی هستند. همچنین امروزه سرمایه گذاری های کلانی روی این تجارت صورت می گیرد.

وسایل خانه بازی

اگر والدین بخواهند کودک زیر دو سال خود را به خانه های بازی ببرند، الزامی است یکی از افراد خانواده با کودک همراه باشد. همراه کودک می تواند در ساعاتی که کودک مشغول بازی و شادی است، در یک مکان راحت بنشیند و کودک را تماشا کند.

این روز ها با گسترش زندگی آپارتمانی دیگر فضایی برای بازی و نشاط کودکان وجود ندارد. همچنین به دلیل آن که در جامعه ی کنونی والدین هر دو شاغل هستند، در نتیجه وقت زیادی برای بازی و شادی با کودک ندارند. در چنین شرایطی خانه ی بازی می تواند بسیار مفید باشد. در این مقاله قصد داریم وسایل خانه ی بازی را برای شما تشریح کنیم. با ما همراه باشید.

اولین گام قبل از تهیه و چیدمان وسایل خانه بازی

نخستین گام قبل از آن که به تهیه و چیدمان وسایل خانه بازی فکر کنید، آن است که یک مکان مناسب برای خانه بازی در نظر بگیرید. هنگام انتخاب مکان مناسب برای ساخت خانه ی بازی باید یک مکان بزرگ را نظر بگیرید. هر چه مکان خانه ی بازی بزرگ تر باشد فضای بیشتری برای بازی و شادی کودکان فراهم است. همچنین هر چه مکان بزرگ تر باشد شما می توانید از وسایل بازی بیشتر و متنوعی تری استفاده کنید. این امر سبب می شود بچه های بیشتری جذب خانه ی بازی شما شوند. مکان مورد نظر می بایست به صورت سرپوشیده و با توجه به استاندارد های وضع شده از جانب شهرداری باشد. حتی منطقه ای که برای ایجاد یک خانه ی بازی در نظر می گیرید باید حساب شده باشد. زیرا با توجه به قوانین در هر منطقه می توان تنها یک خانه ی بازی احداث نمود.

وسایل خانه بازی

یکی از نکات مهم که در ساخت خانه بازی و چیدمان وسایل خانه بازی باید به آن توجه نمود ایمنی خانه بازی و وسایل خانه بازی است. وسایل خطرناک و یا تیز ممکن است موجب آسیب رساندن به کودکان شوند. در نتیجه می بایست از استفاده از چنین وسایلی خودداری شود. اگر در خانه بازی از پله ها استفاده می کنید بهتر است برای پله ها از حفاظ مطمئن بهره بگیرید. در ورودی خانه ی بازی باید کاملا اداری باشد.

نحوه چیدمان وسایل خانه بازی

بعد از آن که مکان مناسب برای خانه ی بازی آماده شد، نوبت آن است که در جهت تهیه و چیدمان وسایل خانه بازی اقدام کنید. بهتر است در تهیه وسایل خانه خلاقیت داشته باشید. شما باید وسایل جدید و ایمن را انتخاب کنید. اسباب بازی هایی که برای خانه بازی تهیه می کنید باید معقول و در رنگ ها و اندازه های متنوع باشند. هر چه چیدمان وسایل خانه بازی جذاب تر و زیبا تر باشد، والدین و کودکان آن ها بیشتر به خانه ی بازی شما جذب می شوند.

لازم است بدانید قبل از آن که بخواهید برای تهیه و چیدمان وسایل خانه بازی و خرید آن ها اقدام کنید، می بایست در رابطه با اسباب بازی های محبوب کودکان در سنین مختلف تحقیق کنید. برخی از اسباب بازی ها و تجهیزات خانه ی بازی به شرح زیر هستند:

 • استخر توپ های رنگارنگ
 • تاب و سرسره
 • انواع ماشین های بازی
 • انواع عروسک های دخترانه جذاب
 • استخر شن
 • خمیر بازی های جذاب
 • بازی های فکری
 • اسباب بازی های الکترونیکی
 • و …

نحوه ی چیدمان وسایل خانه بازی باید به گونه ای باشد تا فضای مناسب برای دویدن کودکان وجود داشته باشد یعنی وسایل باید به گونه ای چیده شوند تا کودکان بتوانند بدون برخورد با آن ها بدوند و بازی کند. همچنین وسایل باید مرتبط با هم در کنار یکدیگر قرار بگیرند تا بچه ها بتوانند آن ها را راحت پیدا کنند.

شرایط عمومی برای تاسیس خانه بازی و چیدمان سایل خانه بازی

به طور کلی و به عنوان نتیجه گیری باید شرایطی را برای تاسیس خانه بازی و چیدمان چیدمان وسایل خانه بازی بیان کنیم. این شرایط به شرح زیر می باشند:

 • در تاسیس خانه ی بازی باید توجه کنید که در آن منطقه خانه ی بازی دیگری وجود نداشته باشد.
 • خانه ی بازی باید قابلیت دسترسی مناسب داشته باشد تا دیگران به راحتی بتوانند آدرس آن را پیدا کنند.
 • بهتر آن است که خانه های بازی در مکان های عمومی و یا نزدیک به پارک های تفریحی احداث شوند.
 • خانه های بازی باید دارای سرویس بهداشتی مناسب و مناسب کودکان باشند.
 • خانه ی بازی باید به سیستم سرمایشی و گرمایشی مناسب مجهز باشد.
 • کفپوش خانه ی بازی باید با کیفیت و دارای طرح های جذاب باشد.
 • اسباب بازی هایی که برای خانه ی بازی تهیه می شوند باید کاملا ایمن و مطمئن باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *