مقالات

راهنمای قیمت تجهیزات مهد کودک

قیمت تجهیزات مهد کودک

هنگامی که قصد دارید یک مهد کودک تاسیس کنید، می بایست در قدم اول مکانی را برای آن در نظر بگیرید. بعد آن شما باید نسبت به خرید تجهیزات مهد کودک اقدام کنید. برای مهد کودک خود می توانید تجهیزات مختلف و متنوعی تهیه کنید. اما برای این تجهیزات می بایست دو نکته را در نظر بگیرید:1- بودجه ای که در دست دارید 2- قیمت تجهیزات مهد کودک. بنابراین خرید تجهیزات مهد کودک نیازمند دقت و هوشمندی خاص خود است. این گونه شما می توانید با صرف هزینه ای مناسب به هدف خود برسید. در این مقاله قصد داریم اطلاعات کاملی در رابطه با خرید تجهیزات مهد کودک و قیمت تجهیزات مهد کودک در اختیار شما قرار دهیم. با ما همراه باشید.

خرید تجهیزات با توجه به قیمت تجهیزات مهد کودک

برای انتخاب و خرید تجهیزات مهد کودک باید نکات مهمی را مد نظر قرار داد. این نکات به شرح زیر می باشند:

 • میزان بودجه ای که شما برای خرید تجهیزات در نظر گرفته اید.
 • ارزش واقعی و قیمت تجهیزات مهد کودک چقدر است.
 • فضای مهد کودک شما تا چه اندازه ای بزرگ است. در واقع مساحت مهد کودک شما چقدر است.
 • کودکانی که برای پذیرش به شما مراجعه می کنند اغلب در چه رده ی سنی هستند.
 • ویژگی رقابت با دیگر مراکز همکار را نیز باید در نظر بگیرید.
 • تنوع تجهیزات و به روز بودن آن ها تا چه اندازه ای برای شما مهم است.

اگر نکات گفته شده را در نظر بگیرید می توانید خرید موفقی داشته باشید. بسیاری از افراد بدون در نظر گرفتن نکات گفته شده اقدام به خریدن تجهیزات می کنند و بعد از مدتی از خرید خود به دلایل مختلف مانند نامرغوب بودن، ارزش کم در برابر هزینه پرداخت شده و … پشیمان می شوند.

بودجه ی شما و قیمت تجهیزات مهد کودک

امروزه با توجه به شرایط اقتصادی مشاهده می کنیم قیمت تجهیزات مهد کودک و لوازم بازی کودکان افزایش یافته است. بنابراین به طبع میزان بودجه ای که باید برای تجهیزات در نظر بگیرید نیز افزایش یافته است. با توجه به آن چه گفتیم لازم نیست شما همه ی وسایل و تجهیزات را برای مهد کودک خود خریداری کنید. تنها لازم است یک لیست از تجهیزات ضروری تهیه کنید و سپس مطابق با اولویت بندی آن لیست و قیمت تجهیزات مهد کودک نسبت به خرید آن ها اقدام کنید.

مهم ترین وسایلی که برای یک مهد کودک الزامی هستند، به شرح زیر می باشند:

 • کفپوش مهد کودک
 • دیوار پوش مهد کودک
 • کمد های کودکان
 • میز و صندلی کودکان
 • وسیله های بازی کودکان مثل تاب و سرسره

نکات گفته شده به این معنا نیست که وسایل دیگر برای مهد کودک ضروری نیستند. بلکه شما باید با توجه به بودجه ی خود و قیمت تجهیزات مهد کودک ابتدا وسایل ضروری را تهیه کنید. سپس می توانید با توجه به باقی مانده ی بودجه ی خود برای خرید دیگر وسایل اقدام کنید.

 

مساحت مهد و رابطه ی آن با قیمت تجهیزات مهد کودک

یکی از مهم ترین پارامتر ها برای خرید وسایل مهد کودک، مساحت مهد کودک است. هر چقدر مساحت مهد کودک شما بزرگ تر باشد به طبع باید وسایل و تجهیزات بزرگ تری برای مهد کودک تهیه کنید. بنابراین قیمت تجهیزات مهد کودک نیز بیشتر می شود و میزان بودجه ی مورد نیاز نیز بیشتر می شود.

البته این نکته به آن معنا نیست که اگر مساحت مهد کودک بزرگ است آن را به گونه ای پر کنید که جایی برای دویدن و تحرک کودکان باقی نماند. بسیاری از تجهیزات مهد کودک برای رفاه و سرگرمی کودکان خریده می شود. بنابراین دقت کنید هنگام خرید تجهیزات مهد کودک  تنها وسایلی را بخرید که هم برای کودکان جذاب هستند و هم از آن ها استفاده می شود.

هنگام خرید علاوه بر توجه به قیمت تجهیزات مهد کودک به اندازه ی وسایل هم توجه کنید تا هنگام نصب آن ها در مهد کودک به مشکل نخورید. یعنی اندازه ی وسایل خریداری شده باید به گونه ای باشد که متناسب با فضای مهد کودک باشد و همچنین فضایی برای دویدن و تحرک کودکان نیز در نظر گرفته شود.

اگر مهد کودک شما سقف دارد، از انتخاب وسایل با ارتفاع زیاد خودداری کنید. اگر در مهد کودک خود فضای باز مثل حیاط دارید می توانید از وسایلی مثل استخر توپ، ترامپولین کودک، خانه ی چوبی و … استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *