مقالات

تجهیزات پارک کودک چه عناصری را شامل می شود؟

پارک کودک از مکان های مناسب برای سرگرمی و بازی کودک است. پارک کودک می تواند بخشی از فضای سبز، فضای مهد کودک یا محیط منزل باشد. برای ساخت و طراحی پارک کودک نیاز به ادوات و تجهیزات خاصی دارید. وسایل بازی جزء مهم ترین تجهیزات پارک کودک هستند و از هر نظر زیبا می باشند.

بسترسازی برای تجهیزات پارک کودک

فضا یا زمین بازی از اصلی ترین موارد مورد نیاز برای بسترسازی تجهیزات پارک می باشد. پارک کودک می تواند عناصری برای آموزش، سرگرمی و تفهیم به همراه داشته باشد.تجهیزات پارک کودک و تجهیزات مهد کودک با توجه به پیشرفت استانداردها و تکنولوژی ایمن تر شده اند. برای تامین وسایل مورد نیاز پارک کودک به روش کلاسیک عمل کنید. چرخ و فلک، سرسره، فنر سواری، تاب، تونل بازی و … از تجهیزات کلاسیک پارک کودک هستند. در واقع در هیچ پارک کودکی نمی توان از این نوع اقلام فاکتور گرفت. مشاهده تجهیزات + قیمت

نکات مهم در تجهیزات پارک کودک

برای ساخت تاب از طناب یا زنجیره ضخیم استفاده می شود. برای طراحی تاب پارک کودک از حداکثر ایمنی و استاندارد بهره مند می گردیم. اگر قرار است تاب برای کودکان نوپا مورد استفاده قرار بگیرد، سطح ایمنی بالاتر خواهد رفت. ضمن اینکه امکان چرخش کودک نوپا بر روی تاب فراهم می گردد.

 

سرسره ها از تجهیزات پارک کودک می باشند. سرسره های تونلی از سرسره های مورد علاقه والدین هستند. در واقع سرسره های تونلی هیچ گونه لبه ناامنی ندارند. بنابراین می توانند گزینه خوبی برای بازی کودکان باشند. کودکان به سمت بالا می دوند و کمتر از چند ثانیه به پایین سر می خورند. سرسره های مارپیچی برای کودکان بسیار لذت بخش و سرگرم کننده می باشد.

الاکلنگ ها می توانند به عنوان وسایل مورد نیاز پارک کودک معرفی شوند. امروزه برای ساخت ادوات و تجهیزات زمین بازی کودک از جنس های پلی اتیلن کمک گرفته می شود. پلی اتیلن در عین مقاومت بسیار سبک است و به راحتی جا به جا می گردد.

پلی اتیلن ها در رنگ های زیبا و جذابی مورد استفاده قرار می گیرند. تجهیزات پارک می توانند به شکل مخصوصی رنگ آمیزی می شوند. کودکان از تنوع رنگی استقبال می نمایند.

فنر متحرک از تجهیزات مورد نیاز برای زمین بازی کودک است. فنرسواری از بازی های مهیج کودکان می باشد. ابزارهای مهیج می توانند برای کودکان بسیار سرگرم کننده باشند. این ابزارهای مهیج خلاقیت کودکان را بالاتر می برند.

ترتیب فضاهای پنهانی در پارک کودک

کودکان از فضاهای پنهان در زمین بازی استقبال می کنند. آن ها عاشق پنهان شدن هستند. بنابراین بهتر است فضای کافی برای پنهان کاری آن ها را در پارک مورد توجه قرار دهید. کفپوش های به کار رفته در زمین بازی اهمیت زیادی دارند. کفپوش های پارک کودک باید به حد کافی نرم و ایمن باشند. تایل های گرانولی یا کفپوش تاتاما از تجهیزات پارک کودک است.

استخر توپ و شن بخشی از تجهیزات مورد نیاز برای فضاسازی پارک می باشد. استخرهای شن در جنس های مختلفی قابل سفارش است.

پلی گراند از تجهیزات مورد نیاز برای زمین بازی کودک است. در پلی گراند می توان سایر ادوات و تجهیزات بازی کودک را مشاهده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *